12 GWIAZD

12 Gwiazd w intencji pokoju

Opis filmu dokumentalnego

niezwykła historiaDwanaście Gwiazd w koronie, czyli historia nawrócenia, cudu i nadziei

początekchoroba i cudowne ozdrowienie

Mariusz jest artystą złotnikiem. Wyspecjalizował się w obróbce bursztynu. Od lat prowadzi swoją pracownię. Nagle zachorował, w efekcie zaczął tracić wzrok i zdolność poruszania się. Lekarze zdiagnozowali stwardnienie rozsiane. 

Rokowania były fatalne: postępująca ślepota i niedowład w jego zawodzie oznaczały całkowite wykluczenie. Przy życiu trzymała go silna wiara. Trafił na audiencję do Ojca Świętego Jana Pawła II. Wówczas zdarzył się cud uzdrowienia. Objawy choroby cofnęły się, Mariusz odzyskał wzrok i mógł wrócić do pracy. Pozostało w nim przekonanie, że ma do spłacenia dług...

Spotkanie z PiotremOłtarz dla Jerozolimy

Do Mariusza przyjeżdża Piotr, który również doświadczył szczególnego dotknięcia łaski Bożej. On także pragnie dać świadectwo swojej wiary. Chciałby ufundować monstrancję do Ziemi Świętej jako wotum dziękczynne za łaski których doznał, ale nie wie czy będzie go na to stać. Mariusz bez namysłu proponuje swą pomoc…

Jadą do Jerozolimy. Na miejscu dowiadują się, że bardziej od monstrancji potrzebny jest ołtarz… Po chwili zwątpienia podejmują wyzwanie. 

Tworzą pierwsze miejsce adoracji. Po ukończeniu dzieła stwierdzają, że byłoby wspaniale stworzyć 12 takich miejsc. Przecież Matka Boża ma 12 gwiazd w koronie...

12 gwiazd w koronie matki bożej12 miejsc modlitwy o pokój na świecie

Przystępują do działania. Wiele osób wspiera ich w modlitwie, wielu pomaga. Powstaje druga gwiazda, potem trzecia i czwarta. Pomimo trudności ufają, że powstanie 12 Gwiazd a modlitwy setek tysięcy ludzi zostaną wysłuchane.

Mineło 10 lat. Powstały już miejsca adoracji w Ziemi Świętej, Medjugorie, Kazachstanie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Na realizację czekają kolejne. Każdy ołtarz to osobna, często dramatyczna historia. Każdy jest również oryginalnym dziełem sztuki sakralnej i świadectwem miłości do Boga bohaterów, którzy pociągnęli za sobą wielu ludzi żywej wiary.

12 Gwiazd w intencji pokojuZwiastun filmu

porfolioNasze wcześniejsze produkcje

Co nas wyróżnia?Przedstawiamy nasz zespół

image

Jerzy
Szkamruk
współreżyser i współautor scenariusza

Dla Jerzego Szkamruka to kolejna realizacja filmu dokumentalnego po „Wielkich Odkrywcach” realizowanych wspólnie z Jarosławem Minkowiczem i po nagrodzonym kilkunastoma nagrodami na całym świecie filmem „Chopin Story by Ian Gillan” (z Ianem Gillanem – wokalistą Deep Purple w roli narratora).
Jest laureatem nagród na festiwalach Tourfilm Brazil International Festiwal 2010, Międzynarodowym Festiwalu filmów ITB Berlin 2010, Petersburg 2010, Los Angeles 2010

image

jarosław
Minkowicz
współreżyser, współautor scenariusza

Razem z Jerzym Szkamrukiem zrealizował serial dokumentalny „Wielcy odkrywcy”, za który otrzymał wiele nagród. Wielokrotnie nagradzany za film „Seven Gates of Jerusalem”, który powstał na bazie spektaklu baletowego do którego npisał libretto i który wyreżyserował. Laureat grand Prix festiwalu Golden Prague. Nominowany do Rose d’Ore oraz International EMMY Avard.

Jeast również laureatem wielu nagród za filmy reklamowe.

image

Mateusz
Budnik
Montaż

Na co dzień pracuje jako DI supervisor przy produkcjach filmowo telewizyjnych (m. in. "Historia Roja", "Żyć nie umierać", "No Panic", "Ojciec Mateusz" i wiele innych).

W zeszłym roku zadebiutował również jako montażysta przy adaptacji powieści Edmunda Niziurskiego - "Klub Włóczykijów". Z Jerzym Szkamrukiem współpracował w zakresie montażu przy filmie dokumentalnym "Tajemnice Ropy Naftowej”.

image

Monika
Jakutowicz
Supervising colorist

Korekcją barwną zajmuje się od ponad 10 lat. Współpracowała m. in. ze Sławomirem Idziakiem, Arkiem Tomiakiem i innymi czołowymi operatorami przy serialach, fabułach i dokumentach takich jak "Ojciec Mateusz", "Stygmatyczka", "Bitwa Warszawska 1920", "Historia Roja" i wiele innych).

Ostatnim filmem, przy którym pracowała był "No Panic" ze Stephenem Baldwinem i Charlotte Kirk w rolach głównych.

oferta dla sponsorówzapraszamy do współpracyPL 83 1050 1025 1000 0090 3074 1954

Jesteśmy otwarci na wiele form współpracy z naszymi darczyńcamiPrzygotowaliśmy atrakcyjną ofertę sponsorską

Nasza tradycja, związana z wiarą i charakter dokumentu, daje ogromne pole do efektywnych działań wizerunkowych i marketingowych dla naszych partnerów i sponsorów filmu!
Tyłówka filmu – podziękowania
Podziękowania na materiałach promocyjnych i w Internecie.
Podziękowania przy emisji w kinach z przewidzianym czasem na podziękowanie dla głównego sponsora.
Podziękowania podczas w emisji w Internecie.
Możliwość wykorzystania filmu w celach marketingowych jako upominek dla klientów w postaci płyty Blue-Ray/DVD z logo sponsora.
Product placement – obecność produktów Państwa firmy w materiałach zdjęciowych (zdjęcia, poza Polską realizowane będą w Bośni, Kazachstanie, Korei Południowej i na Wybrzeżu Kości Słoniowej)
Inskrypcja w części ołtarzy poświęconych darczyńcom. Wszyscy darczyńcy zarówno ołtarzy, jak i samego filmu zostaną uwiecznieni przy ołtarzach w specjalnie, do tego przeznaczonej kapsule.
Zwiastuny dedykowane – każdy ze sponsorów filmu otrzyma dedykowany sobie zwiastun filmu, będący zarazem filmową wizytówką obecności Sponsora w tej produkcji. Będzie mógł go wykorzystywać na dowolnych polach eksploatacji.

MODLITWA W MIEJSCACH ADORACJI W INTENCI NASZYCH DARCZYŃCÓW

W jednym z miejsc adoracji w Kazachstanie, 25 dnia każdego miesiąca Ksiądz Arcybiskup Tomasz Peta, w intencji osób zaangażowanych w budowę̨ „Dwunastu Gwiazd” odprawia Mszę Świętą̨.
Każda osoba która wspomoże realizację filmu, będzie uważana za zaangażowaną w budowę 12 Gwiazd adoracji.

dziękujemy za wizytę

Jest nam bardzo miło, że zechcieli Państwo poznać nasz projekt.
Jeśli mają Państwo jakieś pytania - zapraszamy do kontaktowania się znami telefonicznie, lub drogą mailową.

witching


New Wawe Film Sp. z o.o.
ul. Wincentego Kadłubka 30A
02-496 Warszawa
+48 662 644 662 lub +48 505 555 364
(734) 849-1916